Mikor megnyitottam a telefonomon a sportszakkörök listáját, és elkezdtem olvasni, megakadt a szemem egy szokatlan sporton: „Ultimate Frisbee”. Persze, egyből megnyitottam a Google-t, hogy ez mit is jelent, mire a Wikipédián arra bukkantam, hogy ez egy csapatsport. Ez már elég is volt ahhoz, hogy szeptemberben jelentkezzek Ultimate Frisbee szakkörre. Azon a hétfőn, mikor elindultak a szakkörök, már tűkön ülve vártam, hogy milyen lesz az első óra, mit fogunk csinálni. Utolsó órám tesi volt, amin már nem fértem a bőrömbe és a szokásosnál jobban vártam, hogy Beró tanárnő végre azt mondja „vége az órának”, és mehessek az öltözőbe.

De elérkezett a várva várt 15:15 és jött Förstner tanárnő is szalagokkal és frizbikkel, majd kimentünk közösen a zöld pályára, ahol bemutatta a korongot és a legegyszerűbb mozdulatokat. Majd párokba álltunk és elkezdtük egymásnak dobálni a korongot. Megmondom őszintén, nagyon rég volt, mikor utoljára a strandon vagy egy parkban frizbiztem, úgyhogy elég béna voltam az elején. De nem frizbi órán voltam, hanem Ultimate Frisbee-n, így vártam, mikor fog minket csapatokra osztani a tanárnő, és egyáltalán, hogy elmondja, hogyan lehet ezt csapatban játszani. Nem is kellett erre sokat várnom, mert észrevettem, hogy egy szalagot oszt minden pár egyik tagjának, majd magához hív minket.

Ebben a játékban két csapat játszik egymás ellen, az egyik a támadó, amelyik át kell vigye a korongot a másik csapat zónájába, a másik csapat a védekező, akinek ezt meg kell akadályoznia, méghozzá úgy, hogy megszerzi az ellenfél korongját, s ezáltal ő lesz a támadó csapat. A játék úgy kezdődik, hogy mindkét csapat feláll a saját zónavonalára, majd a támadó csapat felemeli a kezét ezzel jelezve, hogy készen áll. Erre a védekező csapat elhajítja minél messzebb a saját zóna vonalától a korongot, majd a másik csapatból keres egy embert, akit védeni fog. A védekező játékosnak az a feladata, hogy megakadályozza, hogy a párja megszerezze a korongot, a támadó játékosnak pedig, hogy kijátssza a védőjét és korongot kapjon. Ha megkaptad a korongot, akkor azzal nem léphetsz és 10 másodpercen belül el kell hajítanod, különben a másik csapaté lesz. Ha a támadó csapatnak sikerül az ellenfél zónáján belülre vinni a korongot átadásokkal, akkor van egy pontja. Egy mérkőzés 20 perces és a végén az a csapat nyer, aki többször tudta az ellenfél zónájába vinni a korongot.

© Gustavb, vectorized by Orionist, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

November 25-én néhány diák a kerületi versenyen is indult, ahol végül az előkelő második helyet szerezték meg, mindössze a Testnevelés Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákjai tudták őket 3:4-re megverni.

Én személy szerint nagyon élvezem a hétfői órákat, sokat lehet fejlődni, az első óra óta úgy érzem, hogy egyre jobban és könnyebben találom meg azokat a helyzeteket, amikor koronghoz tudok érni. Hogy kiknek ajánlom? Igazából mindenkinek! Azoknak is, akik szeretnek futni és csapatjátékokban részt venni, akik szeretnek taktikázni, de még olyanoknak is, akiknek nem a kedvenc tantárgyuk a tesi, de szeretnek mozogni vagy csak egy különlegesebb sporttal akarják mentesíteni magukat a nulladik órai tesi alól. Akinek felkeltettem az érdeklődését vagy már nem annyira szereti a mostani délutáni sportszakkörét, az a következő félévben tud jelentkezni a minden hétfőn 15.15-től tartandó Ultimate Frisbee szakköre!