Az ősz érkezése mindenkinek kicsit mást jelent. Valakinek sárguló faleveleket, másoknak az esős időt és az iskolakezdést, de egyvalamiben talán mindenki egyet ért: a szeptember hivatalosan is a bekuckózós filmezős esték szezonjának kezdete. Ehhez szeretnék nektek néhány hangulatos filmet javasolni.
Ősz New Yorkban (2000)
Will Keane megrögzött agglegény. A sikeres étterem-tulajdonos, viharos gyorsasággal váltogatja nőit, akikkel kapcsolata jellemzően rövid, elkötelezettségtől mentes. Egy este újabb hölgyet szemel ki magának, méghozzá a tőle több mint húsz évvel fiatalabb Charlotte Fieldinget. Charlotte azonban valahogy más, mint Will korábbi barátnői és a kezdeti szenvedélyes vonzalomból szép lassan kialakul a vágy egy valódi kapcsolat iránt. Will szerelmes lesz, de a sors már nem tartogat neki több szerelmet az életben.
Joan Chen rendezőnő filmje kissé talán kiszámítható, de mégis szép, néha könnyfacsaró történetet mesél. A film árasztja magából az őszi hangulatot. A sárga levelekkel borított New Yorkban andalgó Richard Gere és Winona Ryder tökéletes néznivaló a romantikus filmek kedvelőinek egy esős őszi délutánra.
Good Will Hunting (1997)
Will Hunting Dél-Boston kemény munkásnegyedében nőtt fel. Mindennapjai nem éppen változatosak: napközben dolgozik, esténként pedig a helyi bárban múlatja az időt barátaival. Egyetemre nem jár, csak takarítói munkáját végezni, mégis ismeri a világ legnagyobb történészeinek munkáit, és hihetetlen gyorsasággal oldja meg a legnehezebb matekpéldákat. Mikor azonban verekedésbe keveredik, és börtönbe kerül, az egyetemen tanító Lambeau professzor döntés elé állítja: leülheti büntetését vagy kijöhet a börtönből két feltétellel. Az első, hogy rendszeresen találkozik a professzorral, akivel matematikával foglalkoznak, a második pedig, hogy hetente kétszer ellátogat egy pszichológushoz. Will vonakodva, de elfogadja a professzor ajánlatát, de a tanár arra nem számít, hogy a fiú pár héten belül az összes pszichológust kiborítja, így egyikük sem akar foglalkozni vele. Majd megjelenik Sean Maguire, Lambeau egyetemi szobatársa, aki szót tud érteni Willel és hamarosan különös kapcsolat alakul ki köztük.
A Gus Van Sant rendezésében megjelent film mára igazi kultfilmmé vált, melynek forgatókönyvéért Matt Damon és Ben Affleck Oscar díjat kapott, Robin Williams pedig a legjobb mellékszereplő alakításáért nyerte el az aranyszobrocskát. A Good Will Hunting hiába több mint 25 éves, még mindig izgalmas és kihagyhatatlan, mindenképp érdemes megnézni azoknak, akik még nem látták, de akkor is jó esti program lehet, ha nem először nézzük.
A nulladik óra (1985)
Szombat reggel hétkor öt diák sétál be a Shermer gimnázium ajtaján, akiknek büntetésből az iskolában kell tölteniük a napot és esszét írniuk. Eleinte kifejezetten zavarja őket egymás társasága, de ahogy a nap folyamán egyre közelebb kerülnek egymáshoz, rájönnek, hogy több közös van bennük, mint gondolnák.
A filmet John Hughes rendezte, és valljuk be, igen jó munkát végzett. A film alapötlete egyszerű: összezárni öt nagyon különböző tinédzsert és figyelni, hogy reagálnak egymásra. Nincs túlgondolva, de nincs is szükség rá, hiszen így is szórakoztató, és emlékezetes filmmé vált, ami több mint 35 év után is sok ember hatalmas kedvence.
Remélem, mindenkinek tudtam olyat ajánlani, ami felkeltette az érdeklődését, jó filmezést!